Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. 231 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Ustawa zasadnicza regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy, organizując w dniu 29 kwietnia uroczystą akademię. Uczniowie klasy: 4b, 4c i 5a zaprezentowali montaż słowno -muzyczny . Mottem przedstawienia było hasło: „Nauczmy się tego kraju na pamięć”. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. W trakcie występu Wiktoria Bomba z klasy 4b zaśpiewała pieśni związane z konstytucją: „Mazurek 3 Maja „ , „Ojczyzno ma”. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń.
Po występach artystycznych pan dyrektor Andrzej Suwała podziękował uczniom i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości : Maria Rytko, Grażyna Kręcisz, Agnieszka Cieślakowska, Dorota Kogut, Sebastian Kotlarek, Przemysław Nowak.