Warsztaty Bożonarodzeniowe w przedszkolu

Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Aby i w naszych oddziałach przedszkolnych zagościła świąteczna atmosfera, zorganizowałyśmy w grupach warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców.  W warsztatach świątecznych uczestniczyły  dzieci z grup ,,Delfinki”, ,, Motylki”, ,,Słoneczka” i ,,Biedronki” wraz z rodzicami. Celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości a także kreatywności. W trakcie wykonywania świątecznych prac śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki.

Przedszkolaki również zaprezentowały świąteczny występ wokalny. Dodatkową atrakcją w grupie ,,Delfinków” był udział Aleksandra Fili, który umilał nam czas,pięknie przygrywając kolędy na akordeonie. Warsztatom towarzyszyła dodatkowo  wspólna twórczość w atmosferze zabawy. Zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami, to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzone chwile.