Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-III pt. „Silna mała mróweczka” nauka asertywności wobec zagrożeń

W dniach 13 – 15 marca 2024 r w naszej szkole gościliśmy psychologa p. Rafała Nowickiego z Centrum Działań Profilaktyki w Wieliczce. W tych dniach odbyły się warsztaty profilaktyczne w klasach I-III.
Uczniowie wzmacniali samoocenę i budowali pewność siebie na zajęciach pt. „Silna mała mróweczka”. Warsztat miał na celu budowanie optymistycznej postawy, która prowadzi do przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku do innych. Nasi podopieczni uczyli się asertywności wobec zagrożeń. W trakcie warsztatów uczniowie brali udział w różnych ćwiczeniach ,w których mogli uczyć się nazywać i kontrolować emocje pod okiem specjalisty.
Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, nabywając nowych umiejętności. Dziękujemy panu Rafałowi z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce za ciekawe warsztaty i dużo potrzebnej wiedzy. Dzięki warsztatowi uczniowie będą umieli asertywnie odmówić, jak pojawią się zagrożenia tj. używki, alkohol czy papierosy.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Kozienice w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.