Święto Matematyki. Światowy Dzień Liczby PI

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki i Międzynarodowy dzień liczby π. Była to okazja do pokazania, jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa ta dziedzina nauki. Dzieci z klas I – IV wzięły udział w zajęciach matematycznych, podczas których poznały ciekawe informacje dotyczące liczby niewymiernej π, po których stworzyły wspólnie rozwinięcie dziesiętne liczby π.
Kolejnym etapem święta matematyki był konkurs klasowy, podczas którego uczniowie wzięli udział w grze „ Skojarzenia matematyczne” oraz układali na czas wyrazy ,w których występuje „pi”.
Uczniów oceniało Jury w składzie: w-c dyrektor Dorota Stępień, pani Agnieszka Smarz, pani Bogusława Woźniak oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Maja Węgrzycka i Wiktoria Bomba. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu: w kategorii klas I –  II nagrodę otrzymała klasa Ib, a w kategorii klas III- IV – klasa IVb.
Na zakończenie nadszedł czas podsumowania konkursu „Mistrz Sudoku”. W kategorii klas II- IV pierwsze miejsce otrzymała Zofia Konrad z kl. IVc, drugie miejsce Nikita Mozhar z kl. IIld ,a trzecie miejsce Laura Kobus z kl. III c. W kategorii wiekowej kl. V-VII pierwsze miejsce zajął Dawid Strzelczyk z kl. VIIa, drugie miejsce Apolonia Kopyt z kl. VIc, a trzecie miejsce Maja Grzesiak z kl. VIc.
Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Suwały i organizatorki Katarzyny Król.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.
Organizatorkami wydarzenia były: Agnieszka Strzelczyk i Katarzyna Król.
Obsługa techniczna: Sebastian Kotlarek.

Więcej zdjęć na naszym fb -> tu