Wewnątrzszkolny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12.11.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach, odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem. W turnieju uczestniczyło około 40 uczniów.

Konkurs podzielony był na 2 etapy: pierwszy polegał na rozwiązywaniu testów z przepisów ruchu drogowego, drugi na wykonywaniu zadań praktycznych polegających na przejechaniu po torze przeszkód. W tym roku pozyskaliśmy nowy tor dzięki uprzejmości WORD z Radomia.

Warto dodać, że konkurs był również okazją do zdobycia upragnionej karty rowerowej.

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

W kategorii klas piątych:

I miejsce – Jakub Gazda 5a, Jakub Kołodziejczyk 5b

II miejsce – Filip Szczepanik 5a

III miejsce – Miłosz Tomczyk 5a

W kategorii klas szóstych:

I miejsce – Jakub Karczewski 6a

II miejsce – Aleksandra Popis 6a

III miejsce –Julia Kowalik 6a

Na zakończenie konkursu z rąk Pana dyrektora Tomasza Treli, wszystkie dzieci otrzymały, nagrody i upominki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Koordynatorami Konkursu byli: Sebastian Kotlarek, Krzysztof Caban, Jacek Wochniak, i Dariusz Bojdziński.