Zawody strzeleckie dla ”Niepodległej”

W dniu 8 listopada 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach odbyły się zawody strzeleckie łączące się  z 101 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem zawodów było rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz kształtowanie więzi z krajem ojczystym i regionem ,podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelectwie sportowym.  W zawodach wzięły udział szkoły: PSP nr 4, PSP nr 3 i PSP nr 1 w Kozienicach, łącznie 18 uczniów. Rywalizacja odbyła się drużynowo i indywidualnie.  Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego K 20. Na zakończenie zawodów odbyła się krótka prelekcja na temat historii poprowadzona przez pana Witolda Adamskiego z kozienickiej grupy rekonstrukcji. Zwycięzcy indywidualni i drużynowi otrzymali z rąk prezesa Tomasza Treli dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe dofinansowane z budżetu Gminy Kozienice. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Kozłowski w współpracy z Krzysztofem Cabanem i Dariuszem Bojdzińskim.  Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” Kozienice.

Klasyfikacja indywidualnie dziewcząt:

Im –Daria  Śmietanka PSP 1 – 195 pkt