Światowy Dzień Zakochanych w PG Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

Był on mnichem, który wiódł bardzo nabożne życie. Codziennie regularnie uczestniczył we mszach świętych oraz tak, jak to nakazywał kodeks klasztorny, modlił się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiał brewiarz. Pewnego razu zachorował na jakąś dziwną chorobę, w której trudno mu było zebrać myśli, aby powiedzieć coś logicznego. Trząsł się przy tym, a także dziwnie pocił. Pewnego razu, przybył do klasztoru, w którym prowadził życie kontemplacyjne Walenty, młody Jacek organista. Zakochał się on w młodej kuchareczce Danusi, i o dziwo zachowywał się tak samo jak chory Walenty. Paplał trzy po trzy, mrugał nerwowo prawą powieką, pocił się i dziwnie trząsł. Wszyscy mnisi rezydujący we wspomnianym klasztorze uważali, że to Walenty zaraził Jacka i to on jest sprawcą miłości, która dotknęła biednego organistę. Odtąd Walentego uważano za osobę zarażającą tym pięknym uczuciem. W dniu imienin Walentego zakochani obdarowują się biżuterią lub słodyczami, a bardziej nieśmiali przesyłają sobie kartki z czerwonym serduszkiem i listy miłosne, często pisane wierszem. Święto Zakochanych należy do jednych z najpiękniejszych i bardzo lubianych. Wszyscy młodzi ludzie niecierpliwie na nie czekają, a ważne jest także i to, że ze świętem tym związany jest pewien przesąd, polegający na tym, iż żadna miłość nie przyniesie młodym upragnionego małżeństwa, gdy młodzi w tym szczególnym dniu nie zrobią sobie zdjęcia z połączonymi głowami. Zatem drodzy gimnazjaliści, weźcie sobie tę przestrogę do serca. W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień, postarali się o to uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Przez tydzień poprzedzający święto wszyscy zainteresowani skrzynka walentynkowa, do której wszyscy uczniowie mogli wrzucać walentynki dla swoich sympatii. W dniu 14 lutego na 4 godzinie lekcyjnej przewodniczący szkoły Artur Bębeńca wraz z zastępcą Moniką Matejko i sekretarzem Dominiką Kuchciak oraz z Aleksandrą Mróz i „fotografem szkolnym” Eweliną Król przekazywali kartki walentynkowe. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, w której uczestniczyli uczniowie klas VI z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i czekają już na kolejną dyskotekę.

{gallery}images/pg1/2011-2012/Walentynki{/gallery}