Jak udzielać pierwszej pomocy

Licealiści rozpoczęli swój pokaz od dokładnego wyjaśnienia sposobu wzywania wykwalifikowanych służb ratowniczych. Następnie zaprezentowali i omówili zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności oraz wykonywania zabiegów resuscytacyjnych. Dokładnie opowiedzieli również, jak należy postępować w razie oparzeń, odmrożeń, krwawień, złamań i zranień. Niezwykle cennym elementem pokazu była możliwość przećwiczenia przez widzów prezentowanych czynności, m.in.: sprawdzanie oddechu i ocena stanu poszkodowanego, udrażnianie dróg oddechowych i resuscytację, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, zawiązywanie chusty trójkątnej. Pokaz pierwszej pomocy obejrzeli uczniowie drugich klas oraz wszyscy członkowie Szkolnego Koła PCK. Cieszył się on dużym zainteresowaniem młodzieży i grona pedagogicznego. Chętni mogli sprawdzić się w czynnościach ratowniczych. Składamy serdeczne podziękowania uczniom liceum za przyjęcie naszego zaproszenia i przekazanie nam tak cennej wiedzy. Mamy nadzieję, że gdy staniemy się świadkami wypadku, nie będziemy stać bezczynnie, lecz wykorzystamy zdobytą wiedzę i w sposób właściwy udzielimy pierwszej pomocy potrzebującemu, bo przecież ŚWIADOMOŚĆ = ŻYCIE.

Opiekunowie Szkolnego Kola PCK

{gallery}images/pg1/2011-2012/PCK{/gallery}