Wizyta w Straży Pożarnej

9 września dzieci z oddziałów przedszkolnych z PSP nr 4 z grup Żabki, Krasnoludki, Motylki oraz Delfinki wybrały się z wizytą do pobliskiej siedziby Państwowej Straży Pożarnej, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.
Panowie strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy oraz o akcjach, w jakich brali udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ,ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, zapoznać się ze sprzętem gaśniczym i strojem, w jaki ubierają się do akcji. Przez chwilę wszystkie dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm wraz z całym mundurem strażackim czy wsiadając do wozu strażackiego. Po spotkaniu większość dzieci stwierdziła, że w przyszłości chce zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie?
Wycieczka pozostanie na pewno na długo w pamięci naszych malców.