Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II

Spotkanie było okazją do uroczystej inauguracji Roku Wiary przez młodych i okazją do modlitwy w intencji kanonizacji papieża z Polski. Podczas Mszy św. abp Wacław Depo. metropolita częstochowski zwrócił się do młodzieży słowami Jana Pawła II: „Nie lękajcie się”, zachęcał ich do gorliwości w wierze i prosił, by w Roku Wiary jeszcze bardziej przylgnęli do Chrystusa. Intencją, z jaką w tym roku pielgrzymowała na Jasną Górę Rodzina Szkół Jana Pawła II, była modlitwa o kanonizację papieża Polaka i jednocześnie przygotowaniem do obchodów XII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Wśród 380 pocztów sztandarowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III „d”: Małgorzata Ptaszek, Aleksandra Rębiś i Patryk Woźniak. W XII pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę ,wzięło udział ponad 20 tys. uczniów z ponad 430 szkół, przede wszystkim publicznych, noszących imię Jana Pawła II.

M. Kiełbiowska

{gallery}images/pg1/2012-2013/czestochowa{/gallery}