Gimnazjaliści w Bibliotece Narodowej w Warszawie

Po dwóch godzinach jazdy autobusem uczniowie wysiedliśmy przed ogromnym budynkiem Biblioteki Narodowej. Najpierw obejrzeliśmy zielone tereny wokół budynku. Potem przewodniczka zaprowadziła wszystkich do sali konferencyjnej, gdzie pokazano nam ciekawą prezentację na temat historii, celów i zadań naszej narodowej książnicy. Dowiedzieliśmy się, jakie zbiory zawiera biblioteka, jakie ma oddziały i placówki badawcze.

Właściwe zwiedzanie rozpoczęliśmy w czytelni mikrofilmów, gdzie spotkaliśmy użytkowników biblioteki, czytających książki na specjalnych ekranach. Następnie zeszliśmy na dół, gdzie dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących wypożyczania książek. Duże wrażenie wywarła na nas czytelnia ogólna. Na koniec weszliśmy do informatorium. Z biblioteki udaliśmy się na Rynek Starego Miasta który, zauroczył nas starannie utrzymanymi kamienicami. Warszawska Syrenka przeglądała się w kałuży z pobliskiej fontanny, a gołębie bez skrępowania dreptały między licznymi turystami. Po nasyceniu się tymi widokami poszliśmy na przepyszną czekoladę do Wedla.

Bartek Matracki

{gallery}images/pg1/Szkola Rownych Szans/IV edycja/Biblioteka Narodowa{/gallery}