XIII Pielgrzymka Turystyczna Grzegorzewice-Święty Krzyż

W sobotę, 29 września, uczniowie naszego gimnazjum, w większości członkowie Szkolnego Koła KrajoznawczoTurystycznego , wzięli udział w XIII Pielgrzymce Turystycznej organizowanej przez PTTK Kozienice. Trasa piesza, począwszy od Grzegorzewic, wiodła wśród malowniczych wzgórz , przez Uroczysko Chełmowa Góra, do Nowej Słupi. Najtrudniejszy, około 2 kilometrowy etap po stromej, kamienistej ścieżce doprowadził nas do punktu docelowego, czyli klasztoru na Świętym Krzyżu. Tam o godzinie 15 wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. W drodze powrotnej uczniowie wzięli udział w konkursie historyczno-przyrodniczym. Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród miało miejsce podczas jednego z postojów. Wśród zdobywców czołowych miejsc znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły.

{gallery}images/pg1/SKKT/pielgrzymka grzegorzewice{/gallery}