XIV POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY

Był to czas przeznaczony na indywidualne wycieczki i poznawanie regionu. W poniedziałek uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których uczyli się gry na instrumentach, prezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonywali prace plastyczne oraz tańczyli zumbę. Następnie udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrzem, p. Tomaszem Śmietanką. Po południu młodzież uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym , które odbyło się w Puszczy Kozienickiej. Uczniowie przeszli ścieżkę dydaktyczną „Królewskie Źródła”, następnie rozwiązali test dotyczący historii tego miejsca, aż w końcu nadszedł czas na pieczenie kiełbaseki wspólne zabawy przy ognisku. We wtorek odbyła się wycieczka do Warszawy. W stolicy uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki „Kopernik”. W środę 21 maja uczniowie niemieccy wzięli udział w zajęciach lekcyjnych swoich polskich partnerów. Pracowali również wspólnie na warsztatach historycznych dotyczących wydarzeń, które zachodziły w Polsce i w Niemczech od zakończenia II wojny światowej do roku 1989. Po południu uczestnicy wymiany udali się nad Jezioro Kozienickie, gdzie mieli możliwość pływania kajakami. W czwartek 22 maja uczniowie zwiedzali Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Piątkowe przedpołudnie spędzali w Stadninie Koni oraz zwiedzali zespół pałacowo – parkowy w Kozienicach. Atrakcją był również udział w grze terenowej dotyczącej historii i zabytków naszego miasta. Wizytę niemieckich gości zakończył pożegnalny koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Projekt tegorocznej wymiany dofinansowała organizacja „Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”.

{gallery}images/pg1/2013-2014/XIV Wymiana uczniow{/gallery}