XXI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

„Nie lękajcie się” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego i tradycyjnie hasło tegorocznej XXI pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w której nasza szkoła pod tak zacnym Patronem miała zaszczyt uczestniczyć.

Pielgrzymka odbyła się 7 października z uczestnictwem klas – 8a i 8b, pod opieką organizatorów i wychowawców: Pani Katarzyny Król i Pana Sebastiana Kotlarka oraz Pani Alicji Kucharskiej i Pani Doroty Stępień.

O 5.00 rano  spod budynku PSP nr 4 wyjechaliśmy w kierunku Częstochowy , każdy z nas wiózł ze sobą jakąś intencję . Czas upłynął w modlitwie i śpiewie, o który zadbała Pani Alicja Kucharska. Wiedzieliśmy, że pielgrzymka będzie dla nas ogromnym wydarzeniem religijnym i nie myliliśmy się. Msza Święta z udziałem naszego pocztu sztandarowego pod przewodnictwem duszpasterza naszej Rodziny – Księdza Biskupa Henryka Tomasika, odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej i listu do Ojca Świętego Franciszka było dla nas ogromnym wydarzeniem i indywidualnym przeżyciem.  Była również chwila na zwiedzanie, posiłek, pamiątki. Atmosfera tej pielgrzymki będzie dla nas niezapomniana.

Dziękujemy naszym wychowawcom  za opiekę i wspólnie spędzony czas. BYŁO SUPER!!!