„Z nami rozwiniesz skrzydła”

W „dniu otwartym” uczestniczyli szóstoklasiści z Publicznych Szkół Podstawowych w: Przewozie, Kociołkach, Janikowie, Brzeźnicy, Stanisławicach i Kozienicach. Łącznie z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum zapoznało się 160 uczniów. Przywitał ich dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela, który przedstawił krótko działalność szkoły oraz możliwości, jakie stwarza uczniom uczestnictwo w projektach unijnych. Poinformował również, że w przyszłym roku szkolnym ruszy w naszej placówce kolejna, IV edycja programu z cyklu „Szkoła Równych Szans”. Następnie Norbert Kalinowski i Artur Bębeńca – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – w sposób nieco humorystyczny opowiedzieli swoim młodszym kolegom o szkole z perspektywy ucznia. Kolejnym  punktem programu była prezentacja multimedialna ukazująca zarówno bazę lokalowa naszego gimnazjum, jego historię, jak i aktualna ofertę edukacyjną.

Później goście uczestniczyli w następujących zajęciach przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli naszej placówki:

• „Matematyka na wesoło” – Joanna Skirzyńska
  • „Figury geometryczne” – Grażyna Elertowicz, Grażyna Śmietanka
  • „Fizyka na wesoło” – Urszula Szerszeń
  • „Zabawy z językiem polskim. Hip hop z ortografią” – Dorota Stepień
  • „Barwna chemia” – Bożena Jagiełło, Agnieszka Szymańska-Grześka
  • „Słownictwo języka angielskiego z tablica interaktywna” – Renata Kobylska, Małgorzata Pierzchała
  • „Jan Paweł II naszym patronem” – Maria Kielbiowska

Mogli także rozwinąć swoje zainteresowania poprzez:

• Rozwiązywanie zadań logicznych „Sudoku” opracowanych przez Katarzynę Król
  • Wykonywanie modeli historycznych ” przygotowanych Grzegorza Kocyka
  • Udział w zajęciach świetlicowych poprowadzonych przez Magdalenę Cichowlas i Barbarę Pierzchałę
  • Uczestnictwo w turniejach i zawodach z różnych dyscyplin sportowych oraz obejrzenie pokazu tańca „Zumba”.

Za przygotowanie tej części „dnia otwartego” odpowiedzialni byli: Iwona Światkowska, Anna Banaś, Krzysztof Caban, Jacek Wochniak i Dariusz Bojdzinski. Nauczycielki bibliotekarki: Wiesława Kucharska i Danuta Słowińska zapoznały z ofertą Centrum Informacji Multimedialnej i biblioteki. W roku szkolnym 2012/2013 przyszli gimnazjaliści będą mogli  uczestniczyć w zajęciach biblioterapeutycznych oraz pracach: Klubu Asystenta Biblioteki, Kola Regionalnego, Szkolnego Ośrodka Kariery, Kola „Wokół Patrona”.

Uczniowie szkół podstawowych byli zadowoleni z pobytu w naszej szkole. Większość z nich zdecydowała się już kontynuować naukę w naszym gimnazjum i złożyła wymagane dokumenty . Niezdecydowanych zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

„Z nami rozwiniesz skrzydła”

{gallery}images/pg1/2011-2012/Dzien otwarty{/gallery}