Zdrowo i bezpiecznie w PSP4

W dniu 19 listopada w naszej szkole gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach asp. Tomasz Mazur i asp. Mariusz Warmijak. W ramach realizowanych w placówce działań profilaktycznych uczniowie klas V, VI i VIII uczestniczyli w zajęciach, których temat brzmiał „Współczesne zagrożenia występujące wśród dzieci i młodzieży, czyny przestępcze i odpowiedzialność karna”.
Zaproszeni goście przestrzegali uczniów przed zażywaniem używek (narkotyki, alkohol, papierosy) i dopalaczy. Zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z nadmiernego i nierozważnego korzystania z Internetu. Poruszyli też temat coraz częściej obserwowanej wśród uczniów agresji słownej i fizycznej. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest w świetle prawa czyn przestępczy i jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich.
Zajęcia poprowadzone stosownie do wieku uczestników bardzo podobały się uczniom, tym bardziej, że mieli okazję pytać o intrygujące ich tematy, a panowie policjanci z dużą cierpliwością starali się wyczerpująco na nie odpowiadać.