Zielona Szkoła 2023

Od 18 maja do 21 kwietnia grupa 46 uczniów z klas 3c i 4a naszej szkoły brała udział w zielonej szkole. Przygotowania (również te duchowe) do czterodniowego pobytu w Krakowie trwały od listopada.
18 kwietnia o godzinie 7 , po kontroli autobusu przez policję, wyruszyliśmy w trasę. Program wycieczki był bardzo starannie zaplanowany i już w czasie przejazdu do Krakowa rozpoczęliśmy zwiedzanie. Na początek zwiedziliśmy najmniejszy park narodowy w Polsce – Ojcowski Park Narodowy.Tam udaliśmy się na spacer Doliną Prądnika, a po drodze zobaczyliśmy Zamek na Pieskowej Skale , Maczugę Herkulesa , Źródełko Miłości, Jaskinię Krowią i Bramę Krakowską.
Do hotelu w Krakowie przyjechaliśmy wieczorem i po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiadokolację.
Drugi dzień naszego pobytu przebiegał pod znakiem zwiedzania Krakowa. Spacer zaczęliśmy od Placu Matejki, gdzie pani przewodnik opowiedziała uczniom historię Pomnika Grunwaldzkiego, następnie przeszliśmy przez Bramę Floriańską i skierowaliśmy się w stronę Rynku. Wśród atrakcji znalazły się Kościół Mariacki, Sukiennice, Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu. Następnym punktem na trasie było Wzgórze Wawelskie i Katedra z grobami królewskimi oraz wspinaczka na wieżę z Dzwonem Zygmunta.
Po południu zwiedzaliśmy Muzeum Techniki na Kazimierzu.
Ostatnią atrakcją tego dnia był spacer po Kazimierzu, a w rolę przewodników wcielili się wujek i ciocia Przemysława Nowaka, pan Jerzy i Lucyna Ziemińscy.
Ostatnim miejscem edukacyjnym z listy była Kopalnia Soli w Wieliczce wraz z Muzeum Żup Krakowskich.
Niewątpliwie największą atrakcją, na którą wszyscy czekali, był całodzienny pobyt w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce.
W Zatorze czekało na nas kilkanaście rollercoasterów, masa zjeżdżalni, sale widowiskowe czy punkty gastronomiczne- prawdziwa kraina bajek dla dzieci i dorosłych.
Warto podkreślić, że zachowanie naszych uczniów budziło podziw i sympatię zarówno pracowników hotelu jak i przypadkowo napotkanych Krakowian.
Wycieczka przebiegała w przesympatycznej atmosferze. Zmęczeni, ale pełni wrażeń do Kozienic wróciliśmy kilka minut po północy.
Czekamy na kolejny wyjazd w przyszłym roku.
Opiekunami grupy byli: Krzysztof Caban , Renata Chmielewska, Małgorzata Tokarczyk i Przemysław Nowak.

Album ze zdjęciami na naszym profilu fb -> kliknij

Film Zielona Szkoła 2023