Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

21 kwietnia w Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi rozpoczęliśmy Akcją „Sprzątamy dla Polski”. W akcji uczestniczyli uczniowie z klas: 4b, 5a,5b, 6a oraz 8b. Uczestnicy sprzątali teren wokół szkoły oraz tereny przyległe: ulicę Młyńską, Słoneczną, Nowy Świat, Hamernicką i Osiedle Piaski. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem dźwigali worki z butelkami szklanymi, plastikowymi. Wśród śmieci znalazł się również porzucony wózek, torba bagażowa oraz elementy łóżka. Dalsza część obchodów Dnia Ziemi miała miejsce 25 kwietnia. Uczniowie z klasy 2b pod opieką Pani Sylwii Bernaś zwracali się z apelem do pozostałych słuchaczy o ochronę naszej Planety.
Następnie odbył się wspaniały pokaz mody ekologicznej. Dzieci z klasy 3c niczym na wybiegu pod kierunkiem Pani Małgorzaty Tokarczyk prezentowały ciekawe stroje wykonane z surowców wtórnych. Piękna dekoracja na holu wykonana przez Panią Agnieszkę Klimas uświetniła to wydarzenie. Kolejnym punktem było wręczenie uczniom nagród za udział w konkursie „ Łowcy
baterii”. W zbiórkę baterii włączył się również Oddział Przedszkolny „Biedronki”. I miejsce w ilości zebranych baterii zdobył Karol Kaczkowski z klasy 3c- 70 kg baterii, II miejsce przypadło w udziale Michalinie Omen z oddziału Przedszkolnego Biedronki- 46kg, a III miejsce Nikodem Kwiatkowski z klasy z klasy 5c- 31kg.
Podziękowania kierujemy do Pana Sebastiana Kotlarka za pomoc w opracowaniu dyplomów oraz Pana Przemysława Nowaka za nagranie filmu z wydarzenia.

Koordynatorem akcji była Iwona Bitner.