Zima, zima, zima …w muzyce

30.01 br. klasy 1a i 1b udały się do Centrum Kulturalno-Artystycznego na koncert pt. ,,Zima’’ z cyklu Cztery Pory Roku zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach. Na scenie zaprezentowała się orkiestra Furiozo pod batutą pana Kamila Żarneckiego. Przybyłych licznie gości przywitał dyrektor Szkoły Muzycznej pan Artur Miedziński i na rozgrzewkę zaproponował wspólne odśpiewanie refrenu ,,Śniegowej samby”. ,,Śniegowa samba, wesoła choć zimna” rozgrzała atmosferę i wprowadziła nas w pozytywny nastrój. W trakcie koncertu wysłuchaliśmy między innymi wspaniałych i niezapomnianych utworów filmowych z produkcji ,,Król lew’’ i ,,James Bond”. Nie zabrakło także podniosłych patriotycznych melodii, jak również dobrze wszystkim znanych utworów ,,Jingle bells” oraz ,,Can’t take my eyes off you”. Interaktywna forma koncertu pozwoliła na pobudzenie wyobraźni najmłodszych słuchaczy, rozwinięcie zainteresowania muzyką i uwrażliwienie na jej odbiór. Z pewnością udział w tym wydarzeniu wzbogacił świat przeżyć estetycznych najmłodszych melomanów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się artystom i chętnie zgłaszali się do udziału w konkursach z nagrodami. Mieli okazję sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę muzyczną, a także spróbować swoich sił w grze na instrumentach takich jak trąbka, klarnet, konga czy saksofon. Wszystkim naszym małym słuchaczom koncert bardzo się podobał i z ochotą wybiorą się na kolejny, tym razem już wiosenny występ.