Zwycięstwo w konkursie profilaktycznym „Na rozdrożu 2016”

5 grudnia 2016 uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w konkursie profilaktycznym „Na rozdrożu 2016”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Profilaktyki Uzależnień we współpracy z Centrum Kultury Artystycznej, Kozienicką Komendą Policji oraz był objęty patronatem przez Urząd Miejski w Kozienicach.
Zadaniem uczniów było przygotowanie przedstawienia teatralnego zgodnego z hasłem: „Życie jest jak gra, nie zrób złego ruchu”. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Ostatni bieg”. Scenariusz napisała jedna z uczennic Adrianna Jaros, zaś muzykę do przedstawienia przygotował Adam Gorzkowski. Uczniowie poświęcili dużo swojego wolnego czasu na przygotowanie, co zaskutkowało wygraną. W nagrodę dostali pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz bon na zakupy dla szkoły o wartości 300 zł.
Młodzież przedstawiła widzom historię wspomnianą przez parę staruszków Marysię (Katarzynę Mazur) i Stasia (Marcina Świątkowski). Cofnęli się oni do lat młodości, gdzie życie ich polegało na zabawie. Nie stronili też od picia alkoholu czy zażywania narkotyków. Przypomnieli sobie kolegę z dawnych lat Stefana (Huberta Bączka), który zginął w wyścigach. Chwila nieuwagi, alkohol, narkotyki i rywalizacja o dziewczynę (Zosię – Adę Jaros) z Jankiem (Łukaszem Klimasem) doprowadziła chłopaka do przedwczesnej śmierci. W przedstawieniu widzowie zobaczyli scenki z życia młodzieży, w które wcielili się m.in. Grzegorz Maciejewski, Aleksandra Rybakowska, Karolina Chałas, Paulina Warmiak, Magdalena Komorowska, Michał Rębiś. Na zakończenie Wiktoria Rytko i Katarzyna Tyśkiewicz przedstawiły publiczności jakie ryzyko niosą za sobą używki. Opiekę nad uczniami sprawowała Magdalena Cichowlas.