II Amatorskie Zawody w Pływaniu – Kozienice 2015

W dniu 23.X.2015r. na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach odbyły się II Amatorskie Zawody w Pływaniu, w ramach kampanii „ Zachowaj trzeźwy umysł” pod Patronatem Burmistrza Gminy Kozienice Tomasza Śmietanki. Celem zawodów była popularyzacja pływania oraz upowszechnianie zdrowego trybu życia, bez nałogów.

Otwarcia zawodów dokonali Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka oraz kierownik Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach Krzysztof Karczmarski.

W zawodach wzięło udział 125 zawodników. Wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz sztafeta rodzinna. Nasze gimnazjum reprezentowała liczna grupa uczniów. Rywalizacja odbywała się na dystansie 50 m stylem dowolnym w kategorii poszczególnych szkół z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach zajęli czołowe miejsca.

Zwycięzcy w kategorii Gimnazja:

I miejsce – Katarzyna Tyśkiewicz 2A

II miejsce – Aleksandra Król           1A

III miejsce – Joanna Tyśkiewicz      3A

I miejsce – Mateusz Śmietanka     3B

II miejsce – Marcin Świątkowski     2A

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy dyplom

i słodki upominek. Nagrody wręczał dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz.

Reprezentanci naszej szkoły: Aleksandra Król 1A, Patrycja Żak 2A, Weronika Gołębiowska 2A, Magdalena Komorowska 2A, Katarzyna Płatos 2A, Katarzyna Tyśkiewicz 2A, Monika Sułek 2B, Wiktoria Banaś 3A, Martyna Pasek 3A, Joanna Tyśkiewicz 3A, Marcin Świątkowski 2A, Grzegorz Kacperek 2B, Rafał Adamczyk 2B, Bartosz Siembor 2B, Jakub Lecyk 2C, Damian Czernikier 3B, Mateusz Śmietanka 3B, Tomasz Drążyk 3B, Jakub Gazda 3B, Marcin Nowak 3D, Jakub Lipiec 3D, Mateusz Pietrzyk 3D, Konrad Kosmała 3D, Mateusz Jankowski 3E.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego:

Iwona Świątkowska i Jacek Wochniak.