„Młodzież Zapobiega Pożarom” – gminny i powiatowy turniej wiedzy pożarniczej.

Brały w nim udział 3 uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Rębiś ,która zajęła I miejsce ,Małgorzata Ptaszek – II miejsce oraz Julia Wójcik – IV miejsce. W nagrodę uczennice dostały cenne upominki takie jak : plecaki szkolne czy piłki sportowe. Jednocześnie awansowały do turnieju powiatowego, który odbył się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach .W trakcie trwania turnieju uczestnicy mogli zwiedzać teren straży oraz zaznajomić się ze sprzętem gaśniczym, szczególnie samochodami gaśniczymi i z drabinami oraz łodziami .Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony ludności ,ekologii ,ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Młodzież naszej szkoły do konkursu przygotowywał Jacek Wochniak.

{gallery}images/pg1/2011-2012/Turniej wiedzy pozarniczej{/gallery}