XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny „Perspektywy 2012”

Wśród wystawców zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie polskie i zagraniczne oraz instytucje edukacyjne. Młodzież miała okazję oglądać atrakcyjne prezentacje szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych z kraju i zagranicy oraz przeprowadzać rozmowy z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Agata Sztyber, Monika Karaś, Sylwia Kozioł, Daria Bronik i Gosia Nowak uczestniczyły w warsztatach dotyczących pracy dziennikarza .

Dziewczęta miały okazję przekonać się, jak zmienia się głos podczas mówienia przez mikrofon. Zajęcia odbyły się w specjalnie przygotowanym studiu nagraniowym. Inni uczniowie uczestniczyli w pokazach fryzjerskich, podczas których zapoznali się z najnowszymi trendami stylizacji włosów. Na uwagę zasługiwało stoisko Politechniki Warszawskiej. Studentki tej uczelni zachęcały do podjęcia studiów technicznych, szczególnie dziewczęta.

Na gadżetach politechniki umieszczone było hasło: „Dziewczęta na politechnikę”. W nagrodę za udział w konkursie dostaliśmy kask na wyposażenie Szkolnego Ośrodka Kariery. Dawid Gadecki za udział w konkursie geograficznym otrzymał koszulkę i długopis. Inni uczniowie spróbowali swoich sił w konkursie językowym. Stawka była wysoka, bo można było wygrać wyjazd na obóz językowy do Londynu. Uczestnictwo w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2012” było bardzo pouczające i wyzwoliło w nas chęć planowania przyszłej drogi edukacyjnej.

Zapoznaliśmy się z systemem edukacji w Polsce i częściowo za granicą, poznaliśmy szkoły, które oferują kształcenie zawodowe a także możliwości diagnozowania własnych zdolności i zainteresowań. Wiedza ta pomoże nam w przyszłości w trafnym podjęciu decyzji szkolno-zawodowej. Pomimo sobotniego terminu w targach uczestniczyło wielu gimnazjalistów, maturzystów, studentów, nauczycieli oraz doradców zawodowych. Po wyczerpującym ale owocnym pobycie w Pałacu Nauki i Kultury pojechaliśmy do kina. Wybraliśmy dwa filmy : biograficzny „Żelazna Dama” w reżyserii Phyllidy Lloyd produkcji brytyjsko-francuskiej oraz thriller pt. ”Kobieta w czerni” w reżyserii Jamesa Watkinsa produkcji brytyjsko-kanadyjsko-szwedzkiej.

Świetna obsada: Meryl Streep w „Żelaznej Damie” oraz Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds i Janet McTeer w „Kobiecie w czerni” spowodowała, że czas szybko minął. Niektórzy wychodzili z kina bladzi ze strachu i nie mogli zapomnieć przerażających scen . Chłopcy wybrali się do kręgielni. Zajęli jeden tor rozgrywając kilka kolejek. Gra była emocjonująca, lecz musieli skończyć, ponieważ zbliżał się czas odjazdu. Za rok na pewno wrócimy na targi.

{gallery}images/pg1/2011-2012/XVII salon edukacyjny{/gallery}