Piłka nożna dziewcząt – tego jeszcze nie było! Mamy złoto!

Piłka nożna dziewcząt – tego jeszcze nie było! Mamy złoto! W dniu 07.10.2017r. na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych odbyły się rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt . W turnieju wzięły udział reprezentacje 3 szkół: PSP nr 2 w Kozienicach, PSP Nr 4 w Kozienicach oraz gospodynie PSP w Świerżach Górnych. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” . Pierwszy mecz nasze dziewczyny rozegrały z koleżankami ze Świerży Górnych, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Druga potyczka to mecz pomiędzy drużyną PSP 2, a drużyną PSP w Świerżach Górnych, która zakończyła się zwycięstwem PSP w Świerżach Górnych 2:0. W ostatnim meczu zmierzyły się reprezentacje PSP Nr 4 w Kozienicach i PSP nr 2 w Kozienicach. Było wszystko jasne, żeby wygrać turniej dziewczyny musiały pokonać przeciwniczki . Zmotywowane, pełne werwy, woli walki i zwycięstwa przystąpiły do ostatniego spotkania. Pierwsza połowa meczu to koncertowa gra naszych dziewczyn. Już w 3 minucie Julia Górka strzeliła pierwszą bramkę. Kolejna bramka to była kwestia czasu. Po raz drugi bramkarka przeciwniczek musiała wyjąć piłkę z bramki po celnym strzale Amelii Goli. Rezultatem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu. Do zwycięstwa brakowało tylko i aż jednej bramki. Druga połowa to wyrównana gra obu drużyn. Zawodniczki z PSP nr 2 także miały ochotę na zwycięstwo. Czas przeznaczony na mecz dobiegał końca i wydawałoby się, że rywalizacja zakończy się remisem i o zwycięstwie zadecydują rzuty karne, jednak tak się nie stało. Koleżanki z PSP nr 2 musiały uznać wyższość naszej reprezentacji po celnym strzale Amelii Goli w ostatniej minucie meczu. Ostatecznie reprezentacja dziewcząt PSP Nr 4 w Kozienicach wykonała minimum i pokonała reprezentację PSP nr 2 w Kozienicach 3:0, tym samym wygrała turniej uzyskując miano Mistrza Gminy w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zagrała w składzie: Julia Górka 3B (kapitan), Zuzanna Chrapek 2A, Amelia Gola 3F, Wiktoria Dziosa 2F, Julia Traczyk 7C, Wiktoria Klimowicz 3C, Aleksandra Gajda 3F, Magdalena Prawda 3F. Opiekunem drużyny była Iwona Świątkowska. Wyniki meczów:

PSP Nr 4 w Kozienicach – PSP w Świerżach Górnych —— 0 : 0 PSP w Świerżach Górnych – PSP nr 2 w Kozienicach —— 2 : 0 PSP Nr 4 w Kozienicach – PSP nr 2 w Kozienicach ——— 3 : 0 KLASYFIKACJA KOŃCOWA I miejsce – PSP Nr 4 w Kozienicach II miejsce – PSP w Świerżach Górnych III miejsce – PSP nr 2 w Kozienicach.