Akcja „Żonkil” po raz trzeci !!!

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły zorganizowali happening uliczny prezentując swoje muzyczne, wokalne i taneczne talenty. W ten sposób zachęcali mieszkańców Kozienic do włączenia się do akcji „Żonkil” wspierającej Fundację „Hospicjum – Razem Możemy Więcej”. Fundacja „Hospicjum – razem możemy więcej” od lipca 2017 ze środków gminy prowadzi Dzienny Dom pobytu dla seniorów, w tym osób z chorobami. Dzięki finansom naszej gminy, pomaga chorym i ich rodzinom poradzić sobie z trudną sytuacją życiową. W przyszłości Fundacja pragnie otworzyć Hospicjum stacjonarne w naszym mieście. Realizacja planów będzie uzależniona od środków finansowych i wsparcia społeczeństwa oraz władz lokalnych, bez którego bardzo trudno będzie osiągnąć zaplanowany cel. Dlatego wolontariusze z naszej szkoły będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz tej Fundacji w niedzielę 29 kwietnia, bo przecież jak powiedział kiedyś patron naszej szkoły Jan Paweł II „Kto pragnie dobra dla drugiego człowieka zawsze znajdzie sposób, aby coś dla niego uczynić.” Liczymy na wsparcie naszej inicjatywy.
Podziękowania należą się uczniom uczestniczącym w akcji : Julia Pachocka, Anna Tokarczyk, Maciej Smolarczyk, Tomasz Worobiec, Amelia Worobiec, Katarzyna Bolek, Weronika Bieniek, Roksana Banaś, Hanna Łukiewicz, Iga Zawodnik,Natalia Skiba, Iga Smolarczyk, Sandra Kocyk, Gabrysia Wojcieszek, Jakub Włodarczyk, Bartosz Traczyk wszyscy z klasy 2a , Natalia Chałdaś 2f, Małgorzata Jopek 3a, Barbara Kania 3a, Zuzanna Zdżalik 3b i Michał Rębiś 2c.