Sprzątamy tereny leśne

W ramach Obchodów Dnia Ziemi w dniu 25 kwietnia 2018r. uczniowie z klasy IIb gimnazjum pod opieką pani Iwony Bitner sprzątali teren należący do Nadleśnictwa Kozienice przylegający bezpośrednio do ulicy Wójcików oraz 11 Listopada w Kozienicach. W akcji wzięło udział 20 uczniów, którzy po krótkim instruktażu dotyczącym bezpiecznego sprzątania ruszyli w las. W sprzyjających warunkach znajdowali przeróżne ” fanty” w postaci łóżka, torby podróżnej, odkurzacza. Nie zabrakło elementów garderoby: butów, spodni, kurtek. Powitał nas leśniczy pan Marek Kapusta w towarzystwie pracowników Nadleśnictwa Kozienice pani Lidii Zaczyńskiej i pani Anety Baran. Poinformowano nas o tym, że w ubiegłym roku Lasy Państwowe wydały 18 mln złotych na uprzątnięcie śmieci w lasach. Udało się zebrać ok. 50 worków śmieci, które zostały zabrane przez pracowników KGK w Kozienicach. Nie była to jedyna wspólna inicjatywa. W ramach współpracy w ubiegłym roku sadziliśmy krzewy i drzewa. Jak zapewnili nas leśnicy za rok będziemy brali udział w sadzeniu lasu.