„Bądź widoczny bądź bezpieczny” w naszej szkole

Nasza szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. W ramach współpracy 11 października odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas pierwszych z przedstawicielami WORD w Radomiu w ramach akcji „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny”. Organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Dyrektora szkoły Tomasza Treli.

Honorowym gośćmi byli przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego:

Leszek Ruszczyk – poseł RP,

Leszek Przybytniak – radny sejmiku województwa mazowieckiego,

Marcin Ciężkowski – dyrektor WORD w Radomiu.

Wręczyli oni odblaskowe maskotki na ręce ponad setki dzieci. Przedszkolaki otrzymali także odblaskowe węże spacerowe.

W ramach podziękowania dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, który zachwycił przybyłych na spotkanie. Honorowi goście otrzymali również dyplomy i podziękowania od najmłodszych.

Poza prezentami najmłodsi otrzymali także solidną dawkę wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Tomasz Sadowski z radomskiego WORD-u mówił m.in. o znaczeniu odblasków, zasadach przechodzenia przez jezdnię i numerach alarmowych.