STAWIAMY NA ZDROWIE I TURYSTYKĘ ! 3 miejsce w konkursie Szkoła Aktywna Turystycznie 2018/2019

09 października w PSP w Janikowie odbyło się podsumowanie konkursu Szkoła Aktywna Turystycznie w Gminie Kozienice. Wzięło w nim udział 10 szkół i  1 przedszkole, a oceniano w nim działalność turystyczną szkół w roku szkolnym 2018/2019.

Jury, którego przewodniczącą była kol. Lucyna Mańkowska przyznało trzy nagrody oraz 7 wyróżnień.

Miło nam poinformować ,że po kilku latach intensywnej działalności turystycznej w naszej szkole zajęliśmy 3 miejsce w gminie.

Jury doceniło zaangażowanie szkoły, ilość imprez i uczniów, współpracę z innymi instytucjami i organizacjami.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowaliśmy szereg imprez, w których brało udział łącznie 323 uczniów.

Dzięki dużemu zainteresowaniu i chęci młodzieży braliśmy udział w 2 imprezach kajakowych, rajdach rowerowych,pieszych, wycieczkach krajoznawczych , oraz największej imprezie w historii szkoły – Zielonej Szkoły do Włoch. Uczestniczyła w niej rekordowa liczba  56 uczniów , a sama wycieczka trwała 9 dni.

Chcieliśmy serdecznie podziękować młodzieży za czynny udział i chęć poznawania ciekawych zakątków naszego kraju i Europy.

Opiekunami koła turystycznego są Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.