„Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

Dnia 11.10.2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego i odśpiewany został hymn państwowy. Na początku  głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Trela, który podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany w codzienną pracę kształcenia młodych pokoleń, życzył również wytrwałości, zaangażowania oraz wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

Dyrektor Tomasz Trela wręczył Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej wyróżniającym się nauczycielom:

1. Irena Adamczyk

10. Bogusława Zwolska
  11. Agnieszka Czarnecka
  12. Artur Czerski

Poinformował także, że Krzysztof Caban otrzymał nagrodę z rąk Burmistrza Gminy Kozienice za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej. Przewodniczący Rady Rodziców, pan Łukasz Słyk, złożył serdeczne podziękowania nauczycielom za ich poświęcenie oraz zaangażowanie w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. W tym dniu świętowaliśmy również przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej. Klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie, następnie wysłuchaliśmy piosenek w ich wykonaniu. Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny. Licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i uczniowie  obejrzeli spektakl pt. „Ananasy z naszej klasy” w wykonaniu uczniów: 6a, 6b i 8a.

Z klasy 6a – Paulina Jastrzębska, Jakub Karczewski, Julia Kowalik,  Jakub Piątek, Aleksandra Popis, Gabriela Stępień,

Z klasy 6b -Marta Angliś, Zofia Dropia, Tomasz Filipczuk,  Matylda Kusio, Eryk Zając,

Z klasy 8a – Oliwier Dębiński, Patryk Sulima i Natalia Wilczek.

W programie obok humorystycznych scenek przedstawiających szkolną rzeczywistość pojawiły się refleksje na temat roli nauczyciela we współczesnym świecie. Nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem pedagogów. Rozbawiona publiczność nagrodziła występ młodych aktorów gromkimi brawami. Program przygotowały panie: D. Wrzosek, M. Sienkiewicz, które przygotowały dzieci z klas pierwszych i były odpowiedzialne za ślubowanie oraz A. Cieślakowska, B. Jagiełło, E. Rytko i D. Stępień, a nad stroną techniczną czuwał pan S. Kotlarek. Dekoracje na akademie wykonały Sylwia Bernaś i Agnieszka Klimas.