Ciekawa lekcja o historii sportu w muzeum :-)

8 listopada 50 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Muzeum to również siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10 , po krótkim odpoczynku uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie z sympatycznymi przewodnikami. W czasie zajęć uczniowie poznali historię olimpiad, najwybitniejszych polskich sportowców i zobaczyli muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej. Mieli również okazję zobaczyć jak zmieniał się sprzęt sportowy , jakiej ewolucji uległy narty , piłki nożne , koszulki piłkarskie i wiele innych. Nasza młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach , zadawali i odpowiadali na wiele pytań przewodników, a najbardziej aktywni otrzymali upominki. Po tej ciekawej lekcji udaliśmy się na zajęcia sportowe w praktyce , czyli zajęcia na trampolinach w Hangar 646. Parafrazując słowa słynnego polskiego aktora Z. Maklakiewicza „człowiek musi sobie czasem poskakać” z wielką ochotą rozpoczęliśmy zajęcia. Na początku była intensywna rozgrzewka z instruktorami Hangar 646. Po 20 minutach , już lekko zmęczeni, zostaliśmy podzieleni na 4 grupy , którymi opiekowali się instruktorzy. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć wiele elementów takich jak : parkour, akrobatyka, freerun, akro tricking i skoki z prostymi akrobacjami. Po naprawdę intensywnych zajęciach byliśmy bardzo zmęczeni ale szczęśliwi. Następnie udaliśmy się na posiłek w jednej ze znanych restauracji szybkiej obsługi , co również było dla naszych podopiecznych dużą atrakcją 🙂 Ostatnim punktem wycieczki było wspólne obejrzenie przeboju filmowego w Cinemacity. Do domu wróciliśmy o godzinie 21. Zmęczeni ale naładowani pozytywnymi wrażeniami byliśmy gotowi na kolejny dzień 🙂 Opiekunami grupy byli : D.Bojdziński, K.Caban, J.Wochniak i P.Nowak.