„Ciotka Klotka” łączy pokolenia…

„TIK- TAKA” znają wszyscy, zarówno starsze jak i młodsze pokolenia. Z pewnością rodzice naszych uczniów z rozrzewnieniem wspominają „Ciotkę Klotkę” i jej przeboje. Dnia 6 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole właśnie Ewę Chotomską we własnej osobie. Pani Ewa, czyli legendarna „Ciotka Klotka” była scenarzystką programów telewizyjnych – Tik i Tak, Fasola, Domowe przedszkole. Jest także założycielką zespołu dziecięcego Fasolki oraz autorką znanych wszystkim przebojów takich jak: „Moja fantazja”, „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, Młodym czytelnikom dała się też poznać jako autorka książek i wierszy dla dzieci.

W spotkaniu z autorką uczestniczyły klasy 5a, 5b, oraz 4b. Przy dźwiękach znanych piosenek oraz ciekawych opowieściach pani Ewy czas upłynął bardzo szybko i przyjemnie.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do spędzenia dwóch godzin lekcyjnych z tak niezwykła postacią, zaś obecny na spotkaniu Pan Dyrektor oraz nauczyciele z uśmiechem na ustach nucili piosenki pani Ewy i wspominali swoje dzieciństwo z programem „TIK – TAK”.

W trakcie spotkania autorka czytała fragmenty swoich książek, zadawała zagadki oraz wspólnie z dziećmi śpiewała piosenki Fasolek. Artystka opowiadała o swoich zwierzętach (m.in. o psie Felku Parerasie, któremu poświęciła całą książkę), o tym, jak powstają jej piosenki, i o wyobraźni, którą najlepiej jest rozwijać poprzez czytanie.

„Ciotka Klotka” oczarowała dzieci swoją osobowością i nastawieniem do życia. Na zakończenie były wspólne zdjęcia a kolejka po autografy bardzo dłuuuga. Organizatorką spotkania była p. A. Skiba.