Uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca po raz siódmy obchodzono w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych , którzy po 1944 nie zgodzili się , by polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy.
Kozienickie obchody tego święta miały miejsce 2 marca. Uroczystości rozpoczęto mszą święta w Kościele pod wezwaniem Św. Rodziny. Wzięły w niej udział liczne poczty sztandarowe , a władze miasta reprezentowała p. burmistrz Małgorzata Bebelska i przewodniczący Rady p. Mariusz Prawda. Przybyli również radni , dyrektorzy szkół , przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy.
Uczniowie naszego gimnazjum podczas programu artystycznego w Centrum Myśli św. Jana Pawła II przypomnieli o ucieczce więźniów z kozienickiego UB , a także zaprezentowali utwory patriotyczne.
Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami doceniła zaangażowanie naszej młodzieży : Adrianna Jaros, Kinga Kwaczyńska, Katarzyna Płatos, Julia Telbusiewicz, Wiktoria Bąk, Jakub Letkiewicz, Adam Gorzkowski, Magdalena Komorowska, Bartosz Marszałek i Marcin Świątkowski.
Uczniów przygotował nauczyciel historii Grzegorz Kocyk a opiekę nad pocztem sztandarowym pełnił Jacek Wochniak.