„Czy znasz swoją gminę?”

13 czerwca 2018 r. w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu „Czy znasz swoją gminę?”, którego organizatorami byli: Urząd Miejski w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach i Zespół Doradców Metodycznych MSCDN. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były słowa Stefana Żeromskiego: „Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy”, a celami: rozwijanie zainteresowań historią Ziemi Kozienickiej, kształcenie umiejętności pięknego i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, budzenie uczuć patriotycznych oraz poczucia tożsamości z lokalnym środowiskiem, budzenie wrażliwości na piękno otaczającego nas świata. Uczniowie pod okiem nauczycieli – opiekunów mogli wykazać się w różnorodnych formach wypowiedzi: poprzez prace plastyczne, literackie i prezentacje multimedialne. Komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Zając – Przewodniczący Komisji Oświaty Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Anna Janowska i Leokadia Cieślik – nauczyciele doradcy MSCDN Wydział w Radomiu przyznała nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach uczestnikom konkursu. Wśród nagrodzonych znalazła się liczna reprezentacja naszej szkoły.
I tak w kategorii: „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna” – praca plastyczna kl. I – III I miejsce zajęli uczniowie – Mikołaj Gregorczyk i Dorota Gondek, II miejsce – Lena Adamczyk i Jan Sadurski W kategorii: „Miejsce w mojej małej Ojczyźnie, które było świadkiem ważnych wydarzeń historycznych”– praca plastyczna I miejsce zajęli: Łukasz Wójtowicz i Julia Traczyk II miejsce – Filip Wiśniewski i Julia Marszałek III miejsce – Joanna Cichowlas W kategorii: praca stylistyczna „Jestem dumna/dumny z naszej małej, niepodległej od stu lat Ojczyzny – rozprawka” I miejsce zajęli: Maria Wróblewska, Sandra Kocyk i Piotr Stępień II miejsce – Jakub Kordas III miejsce – Karolina Pietrzyk W kategorii „Piękna jest niepodległa od stu lat nasza mała Ojczyzna” – prezentacja multimedialna I miejsce zajęła Ada Kobylska III miejsce – Julia Pachocka W kategorii: „Wiedza o regionie – test” II miejsce zajął Jacek Mikutel III miejsce – Julia Górka, Aleksandra Król i Zuzanna Polanowska wyróżnienie – Tomasz Mikutel i Aleksandra Lisicka. Uczniów do konkursu przygotowali: Agnieszka Cieślakowska, Dorota Stępień, Teodozja Kamionka, Elżbieta Rytko, Leokadia Cieślik i Grzegorz Kocyk
Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kozienicach wręczali: Wiceburmistrz Kozienic – Małgorzata Bebelska, Dyrektor Wydziału Edukacji – Robert Boryczka, Przewodniczący Komisji Oświaty UM – Krzysztof Zając i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach – Tomasz Trela. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom wspaniałych wyników.