Udział naszej szkoły w akcji „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi.”

W dniu 16.06.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Konkursie wiedzy olimpijskiej” w ramach III edycji kampanii społeczno – charytatywnej Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi. Organizatorem konkursu była Fundacja Energia Działanie wraz z PSP nr 4 w Kozienicach, w której odbył się turniej.

Reprezentantami naszej szkoły była 8-mio osobowa grupa uczniów z klasy:

7 d – Aleksandra Sot, Mateusz Mucha oraz 2 a – Weronika Bieniek, Hanna Łukiewicz, Julia Pachocka, Anna Tokarczyk, Amelia Worobiec, Zuzanna Chrapek.

Śmiałkowie musieli rozwiązać test o olimpiadach starożytnych i nowożytnych, którego współautorem był Piotr Markiewicz – kajakarz, brązowy medalista olimpijski w Atlancie. Po uporaniu się z testem młodzież mogła porozmawiać ze sportowcem o tym od czego zależy sukces w życiu, jak również obejrzeć zdjęcia i wysłuchać ciekawostek na temat Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016r. w Rio de Janeiro. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali od p. Piotra dyplomy, smycze na klucze oraz znaczki z Olimpiady w Pyeongchangu. Poza tym uczniowie obejrzeli pokaz umiejętności zapaśników z Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”.

17.06.2018r. w ramach tej samej kampanii społeczno – charytatywnej Ida Czerwcowa, czwórka reprezentantów naszej szkoły brała udział w zawodach kajakowych, które odbyły się na jeziorze kozienickim, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kozienicach. Zawody kajakowe podobnie jak „Konkurs wiedzy olimpijskiej” przeprowadził wybitny kajakarz Piotr Markiewicz.

Osady mieszane: Amelia Worobiec i Jacek Mikutel oraz Zuzanna Chrapek i Tomasz Worobiec musiały 3-krotnie pokonać trasę wyznaczoną przez boje. Między innymi był to slalom i pływanie tyłem. Przy pięknej słonecznej pogodzie sprzyjającej kajakarstwu oraz dopingu olimpijczyka Piotra Markiewicza uczniowie bez problemu poradzili sobie z wyznaczonym zadaniem.

Swoim udziałem w „Konkursie wiedzy olimpijskiej” oraz „Zawodach kajakowych” młodzież naszej szkoły zjednoczyła się z Fundacją Energia Działanie pokazując, że nie jest jej obojętna sprawa kobiet borykających się z chorobą nowotworową.

Opiekunem uczniów w w/w przedsięwzięciach była Iwona Świątkowska.