Duży sukces – II miejsce w Finale Międzypowiatowych Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży w tenisie stołowym chłopców

Dnia 25 kwietnia w Publicznym Gimnazjum  w Jedlińsku odbył się finał międzypowiatowy w tenisie stołowym chłopców w ramach eliminacji do XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Wasiński 2E oraz Mikołaj Maciejewski 2E. W zawodach udział wzięli uczniowie z 13 szkół gimnazjalnych okręgu radomskiego. Turniej został rozegrany w 4 grupach. System rozgrywek w grupach, każdy z każdym do 2 wygranych setów a półfinał i finał do 3 setów.  Nasi uczniowie trafili do grupy C  – PG Wilków , PG  Chlewiska i PG 1 Kozienice.

Pierwszy mecz nasi tenisiści rozegrali z PG Wilków spokojnie wygrywając 3:1, do drugiego starcia stanęła drużyna z PG Chlewisk, którą z ogromną walecznością nasz team pokonał 3:1, jak się później okazało finalistów zawodów.

Do dalszych rozgrywek  systemem pucharowym zakwalifikowało się osiem drużyn. Nasza reprezentacja zagrała z faworytem zawodów PG Gózd  i pokonała przeciwnika z wynikiem: 3:0. W rozgrywkach półfinałowych nasi zawodnicy zagrali z drużyną z Grabowa ,  która w finale powiatu zajęła 1 miejsce  Po długim i wyczerpującym spotkaniu nasi uczniowie zrewanżowali się i  wygrali 3 :1, zapewniając sobie grę w finale.

W finale chłopcy zmierzyli się ponownie z drużyną PG Chlewiska,  którą pokonali 3:1 w grupie. Niestety tym razem drużyna z Chlewisk nie dając  odebrać sobie pierwszego miejsca wygrała  całe spotkanie, które zakończyło się wynikiem 3:1.

Drużyna naszej szkoły prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Cabana zajęła II miejsce  w Finale Międzypowiatowym XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół gimnazjalnych i tym samym uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu  mazowieckim, które odbędą się w Ciechanowie.

Serdecznie gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa: