Udział naszej młodzieży w „Rajdzie dla Ani”

1 kwietnia 26 osobowa grupa młodzieży z naszego gimnazjum uczestniczyła w „Rajdzie dla Ani”. Była to charytatywna impreza na rzecz Anny Piątkowskiej, nauczycielki PSP w Brzeźnicy, która od dłuższego czasu walczy z poważną chorobą. Spotkaliśmy się o godzinie 11.10 na placu szkolnym. Uczestnicy otrzymali koszulki z logo szkoły i słodkie batony, jako zastrzyk energii na trasę rajdu. Następnie przejechaliśmy pod Urząd Miejski w Kozienicach. Organizatorzy przygotowali dla miłośników dwóch kółek trzy trasy o różnej długości (8, 14 i 32 kilometrów). Zdecydowaliśmy się na 14 km. W sumie w rajdzie uczestniczyło ponad 400 rowerzystów. Pokonanie trasy nie sprawiło nam żadnych problemów, nieco uciążliwy był tylko wiatr. Wielki finał imprezy odbył się na placu szkolnym w Brzeźnicy, gdzie dojechaliśmy przed godziną 13.00. Na mecie czekała na uczestników woda mineralna i pyszne kiełbaski z grilla. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji : pokaz sztuk walki , wystawę gadów , występy muzyczne ,prezentację historycznej broni , malowanie twarzy ,kreatywną zabawę balonami , a osoby które posiadały dowód zakupu roweru mogły go oznaczyć w specjalnym punkcie przygotowanym przez kozienicką policję. Warto wspomnieć , że w występach uczestniczyli również nasi uczniowie. Jak dowiadujemy się z Kozienice24 w trakcie akcji udało się zebrać 30 635,72 zł , 15 euro i 5 funtów. Do domu wyruszyliśmy o godzinie 15.00. Tym razem wybraliśmy krótszą trasę i dotarliśmy na miejsce o 15.30. Naszą silną grupę wspierał Dyrektor Tomasz Trela , który wraz z rodziną uczestniczył w tej charytatywnej akcji. Opiekunami grupy byli : Przemysław Nowak i Jacek Wochniak.