Dzień otwarty dla szóstoklasistów

Wszystkich przybyłych powitali: 20 marca – wicedyrektor Urszula Szerszeń, 26 marca – dyrektor placówki Tomasz Trela. Oboje podkreślali, iż priorytetem szkoły jest zadowolenie uczniów a także ich wszechstronny rozwój, dzięki któremu będą mogli odnieść sukces edukacyjny i zawodowy, bo „…uczymy się po to, aby wiedzieć, działać, żyć wspólnie i być”.

Potem głos zabrali gimnazjaliści – Tosia Zdżalik i Damian Jasek, którzy mistrzowsko poprowadzili program rozrywkowy, przygotowany z okazji pierwszego dnia wiosny.  Uczniowie pokazali oparty na znanych motywach baśniowych kabaret, w którym elementy dramatyczne zostały zastąpione humorem: wilk został Kopciuszkiem, Czerwony Kapturek spodobał się królewiczowi, rybak zabił złotą rybkę, bo nie wierzył w cuda, a braci Grimm zjadł wilk…  W baśniowe postacie wcielili się uczniowie: Ania Turek/Czerwony Kapturek/, Natalia Krześniak /wilk/, Weronika Sawicka /babcia/, Bartek Łukiewicz i Grzegorz Kacperek /królewicz/, Grzegorz Maciejewski /książe/, Julia Krajewska /żona rybaka/, Marcin Świątkowski /rybak/, Tosia Zdżalik /kelnerka/, Iza Narojczyk /akwizytorka/, Klaudia Hałdaś /Śpiąca Królewna/, Julia Wójcik /córka/, Łukasz Suwała /Janek/ oraz Karolina Majdak /Kopciuszek/. Ciekawy był również występ kabaretowy Bartka Łukiewicza oraz pantomima, ukazująca walkę dobra ze złem, w której ostatecznie zwyciężyło dobro. Program urozmaicili tancerze: Wiktoria Banaś, Anita Baryłka, Gerard Warok i Karol Fikus. W ich wykonaniu zobaczyliśmy walc wiedeński , jive /amerykański taniec towarzyski/ i hey boy, który porwał do tańca uczniów naszej szkoły. Natalia Krześniak zagrała na pianinie melodię z filmu „Zmierzch”. W trakcie programu przyszli gimnazjaliści mogli  obejrzeć film promujący naszą szkołę, w którego realizacje bardzo zaangażowali się nasi uczniowie. Goście mogli również wysłuchać wspomnień naszych absolwentów, poznać ich motywy wyboru PG1  oraz ścieżkę ich kariery zawodowej.

Po części oficjalnej szóstoklasiści zwiedzali szkołę. Byli w pracowni języka niemieckiego, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą historię kontaktów naszego gimnazjum z partnerską szkołą niemiecką. Mogli również podziwiać prace uczniów oraz albumy prezentujące niemieckie miasto partnerskie Goellheim.

W pracowni języka polskiego szóstoklasiści mogli się przekonać, jak przyjemna może być nauka ortografii i jak poprzez kalambury łatwo zapamiętać i zrozumieć związki frazeologiczne.

Nasi goście mieli także możliwość udziału w „żywej lekcji” historii, podczas której    członkowie koła historyczno – modelarskiego zaprezentowali im postacie z przeszłości: żołnierza polskiego i niemieckiego z 1939 roku , powstańca i żołnierza carskiego z okresu powstania listopadowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też makiety wykonane przez uczniów naszego gimnazjum przedstawiające lotnisko polowe i sprzęt pancerny.

Podczas lekcji matematyki nasi goście też się nie nudzili, ponieważ zaprezentowano im ciekawe funkcje tablicy interaktywnej, przy pomocy której uczyli się układania puzzli wykorzystujących wyrażenia algebraiczne „ Jak nazwać, jak zapisać?”. Chętni dopasowywali nazwę wyrażenia do zapisu i odwrotnie. Wiele entuzjazmu wzbudziły ćwiczenia z tangramem. Uczniowie uczestniczyli także w lekcji chemii i geografii.

Spore zainteresowanie wzbudziła baza sportowa naszego gimnazjum. Nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali szóstoklasistom krótkie zajęcia taneczne zumba fitness, zapoznali ich z techniką skoku wzwyż . Odbyła się również pokazowa lekcja z piłki siatkowej, a także zajęcia z tenisa stołowego i piłki nożnej. Uczniowie obejrzeli siłownię szkolną oraz zobaczyli kompleks sportowy naszej szkoły – „ Orlik” .

Goście zwiedzili także Izbę Pamięci Jana Pawła II, świetlicę, bibliotekę multimedialną oraz zapoznali się z działalnością Szkolnego Ośrodka Kariery.
Z naszej szkoły wyszli uśmiechnięci i zadowoleni, a my czekamy z utęsknieniem na ich powrót. Będziemy mieć nowych przyjaciół.

{gallery}images/pg1/2014-2015/Dzien Otwarty{/gallery}