We wtorek 4 kwietnia w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach odbył się „Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci”, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I.
„Jako organizatorzy chcieliśmy pokazać dzieciom, ale również rodzicom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować uczniom czas lekcyjny oraz pozalekcyjny” – powiedział Tomasz Trela, dyrektor placówki.
Dzień Otwarty zgromadził szerokie grono rodziców i dzieci zainteresowanych ofertą szkoły. Na wejściu wszystkie dzieci witał konduktor, który wręczył maluchom bilety do świata bajek. Na tę magiczną chwilę szkoła zmieniła się w krainę baśni, sale lekcyjne w komnaty bajkowe, zaś wszystkie dzieci wyruszyły w podróż po zaczarowanej szkole. Spotkanie rozpoczęli uczniowie humorystycznym przedstawieniem o Kopciuszku, po którym dzieci śladami zwierząt rozpoczęły podróż w nieznane.
Dyrektor szkoły – Tomasz Trela – poprowadził spotkanie, podczas którego zapoznał rodziców z placówką, pokazał bogate zaplecze dydaktyczne. Rodzice mieli możliwość obejrzenia filmu o szkole oraz podglądali swoje pociechy podczas zabawy.
Na zakończenie dzieci wraz z gimnazjalistami zatańczyli wspólnie „Hey boya” oraz rozegrali bitwę na gazety. Szczęśliwe i z pomalowanymi buziami dzieci wróciły do domów. „Mam nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym” – podsumował dyrektor Tomasz Trela.