Dzień Walki z Głodem :-)

Od kilku lat w związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem przypadającym 16 października Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem. Nasza szkoła corocznie włącza się w to przedsięwzięcie prowadząc sprzedaż ciast przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Chcemy w ten sposób zaznaczyć, że problem głodu i niedożywienia, z którym boryka się tak wielu ludzi na świecie i w naszym lokalnym środowisku, nie jest nam obojętny. W tym roku nasza akcja, którą zorganizowało Szkolne Koło PCK, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wielu uczniów i ich rodziców zechciało poświęcić swój czas, aby przyrządzić ciasta i tym samym wesprzeć osoby potrzebujące. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mieli okazję skosztować znakomitych słodkości wykazując się przy tym dużą hojnością Uczniowie SzKPCK zebrali łącznie ponad 850 złotych. Kwota ta została przekazana do Zarządu Rejonowego PCK w Kozienicach. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dożywianie najbiedniejszych dzieci naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom naszych uczniów, którzy pomogli nam w zorganizowaniu naszej szkolnej akcji charytatywnej.