Good Game Expo i Comic Con 2017

2 czerwca w Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie po raz drugi odbyły się największe targi gier komputerowych GOOD GAME EXPO. Tegoroczna impreza była trzykrotnie większa niż pierwsza edycja. Targi odbywały się w dwóch potężnych halach wystawowych.
Tym razem impreza była połączona z Comic Con. COMIC CON to pierwszy w Polsce festiwal popkultury wzorowany na amerykańskim Comic Conie , a jego historia sięga 1970 roku. Obecnie jest to największy na świecie konwent , na który przyjeżdżają fani z całego świata , aby wspólnie oddać się pasji zafascynowania komiksami , filmami, serialami i grami wideo.
O godz. 8.00 grupa 55 uczestników z naszej szkoły wyjechała w kierunku Nadarzyna. Na miejscu byliśmy ok godz. 10.00. Szybka rejestracja i weszliśmy do hali targowej, w której zastaliśmy liczne atrakcje dla zwiedzających gości. Wśród nich m.in. 11 turniejów gamingowych , a także spotkania ze znanymi youtuberami .
Jedną ze specjalnych atrakcji była strefa dla miłośników Gwiezdnych Wojen , gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w symulatorze X-winga , spotkać cosplayerów przebranych za bohaterów z filmów Star Wars. Maja Grzesik i Izabela Kulesza spotkały Kylo Rena , który płakał z powodu śmierci Hana Solo 😉
Chłopcy chętnie uczestniczyli w turniejach Counter Strike i League of Legends.
Oskar Wróblewski z 2b wygrał turniej CS w kategorii 1 : 1 , który odbywał się w systemie play off w strefie Ravcore. Nagroda główną była gamingowa klawiatura. Oprócz tego nasi uczniowie wygrywali głośniki , koszulki , odżywki i wiele gadżetów dla graczy.
Dla żeńskiej części naszej wycieczki największą atrakcją był niewątpliwie koncert Dawida Kwiatkowskiego.
W czasie kiedy chłopcy grali w gry komputerowe , dziewczyny grały w bardziej tradycyjne gry planszowe i zwiedzały stoiska wielu wydawnictw.
Na targach można było również zrobić sobie makijaż Walking Dead , z czego duża część naszych uczniów skorzystała.
Do domu wyjechaliśmy po godzinie 17 , po drodze oczywiście zgodnie z nową świecką tradycją wstąpiliśmy na obiad do znanej i lubianej sieci restauracji szybkiej obsługi.
Do Kozienic dotarliśmy o 20.30. Mimo sporego zmęczenia wszyscy byli zadowoleni z uczestnictwa w tak dużej imprezie.
Musimy podkreślić ,że nasza młodzież pokazała się z jak najlepszej strony , ich zachowanie to pełna cooltura 🙂
Opiekunami grupy byli : Dariusz Bojdziński ,Sebastian Kotlarek , Przemysław Nowak i Janusz Rdułtowski.