II edycja gminnego konkursu międzyprzedszkolnego Mam Talent już za nami

31.05.2022r. w oddziałach przedszkolnych Naszej szkoły odbyła się II edycja gminnego międzyprzedszkolnego konkursu Mam Talent – Spartakiada „Mały sport-wielka zabawa”. Uczestniczyły w niej dzieci 4 i 5 letnie z Publicznego Przedszkola nr 1 „Pod Topolą” – Jagodowe Ludki, Publicznego Przedszkola nr 4 – Słoneczka oraz Motylki i Delfinki z oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

Dzieci wspólnie pokonywały 7 stanowisk, na których mogły wykazać się zwinnością, zręcznością

i celnością. Był rzut woreczkiem do kosza, turlanie piłki koszykowej między pachołkami, krążące nad głowami hula-hop, strzał na bramkę przy użyciu kija hokejowego. Nasi milusińscy sprawdzali swoją siłę, szybkość i dokładność pokonując tor przeszkód Gąsienica, rozpoznając kolory piłek i wrzucając je do koszy w odpowiadających barwach, a później tocząc piłkę tunelem utworzonym z własnych nóg.

Nie zabrakło przerwy na łyk, a nawet łyki, życiodajnej wody, wspólnego tańca i zabaw przy znanych wszystkim dużym i małym przebojach – „Kaczuszki”, „Tańczymy Labada”, „Krasnoludek” oraz nauki nowego tańca dedykowanego wszystkim alergikom „Pyłek tu, pyłek tam”.

Wszyscy obecni zgodzili się, że należy przyznać 4 równorzędne I miejsca. Po wręczeniu nagród dla dzieci oraz podziękowań dla biorących udział w konkursie placówek i nauczycieli, przeprowadzono ostatnią – ósmą – konkurencję zatytułowaną „Teraz Pani”. Jak sama nazwa wskazuje, to właśnie Panie Wychowawczynie wzięły w niej udział rzucając piłką koszykową do kosza. Fachowych wskazówek udzielił Im Pan dyrektor Andrzej Suwała.

Był to czas niezapomnianej, cudownej, bezkresnej zabawy i radości będący wspaniałym wstępem do Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy Spartakiady byli równie zadowoleni, co organizatorzy i zgodnie ze słowami Pana Dyrektora powrócą do Nas za rok.

Koordynatorki Konkursu Mam Talent

Bernarda Dobrowolska