II TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZESPOŁÓW SAMORZĄDOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY KOZIENICE

Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie sportu i rekreacji ruchowej wśród Samorządowców, popularyzacja piłki siatkowej, zdrowej i sportowej rywalizacji oraz integracja Samorządowców. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z: Zespółu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Urzędu Miasta i Gminy w Kozienicach, Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach oraz drużyna gospodarzy z Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach z udziałem nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Dwie drużyny, które uzyskały największą ilość punktów, zakwalifikowały się do finału. Zmierzyły się w nim drużyny KCRiS oraz PG Nr1. Finał był niezwykle wyrównany. Drużyny walczyły do ostatniego punktu zgodnie z powiedzeniem „ dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe ” . Po trzysetowym zaciętym meczu (2:1)  zwycięzcą turnieju zostali zawodnicy reprezentujący KCRiS. W zwycięskiej drużynie zagrali: Joanna Zapora, Ewelina Koral, Ewelina Kwiatkowska, Sławomir Wach, Rafał Bąk, Adam Ogonek, Sebastian Wanat, Leszek Wojtyna, Roman Murawski, . Natomiast w drużynie reprezentującej PG Nr1 wystąpili: Anna Banaś, Iwona Świątkowska, Tomasz Trela, Krzysztof Caban, Dariusz Bojdziński, Marcin Kosiński i Grzegorz Potent ( PG w Świerżach Górnych ). Nad prawidłowym przebiegiem turnieju
czuwali sędziowie: Bohdan Tosza, Janusz Mucha, Janusz Abramczyk, Krzysztof Łuczyński.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach
II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
III miejsce – Urząd Miasta i Gminy w Kozienicach
IV miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Spośród wszystkich uczestników turnieju wyłoniono najlepszych zawodników. Wśród kobiet siatkarką turnieju okazała się Iwona Świątkowska z PG Nr1 w Kozienicach, a wśród mężczyzn Sławomir Wach z KCRiS w Kozienicach.

 

Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył puchary i nagrody. Sponsorami rozgrywek siatkarskich byli: Burmistrz Gminy Kozienice, ENEA WYTWARZANIE S.A. oraz firma Alfa Star.

{gallery}images/pg1/2012-2013/sport/rozgrywki samorzadowe{/gallery}