„Śluby panieńskie” A. Fredry w wykonaniu szkolnego kola teatralnego

Tytułowe „śluby” stały się przyczyną miłosnej intrygi oraz wielu zabawnych sytuacji, które widzowie mieli możliwość zobaczyć podczas spektaklu w wykonaniu koła teatralnego. Premiera przedstawienia pt: „Śluby panieńskie” przygotowanego na podstawie dramatu A. Fredry odbyła się dnia 18 lutego 2013 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach o godz. 18:00. Zaproszeni goście mogli podziwiać efekt długotrwałej pracy młodych aktorów.

Pracę nad komedią uczniowie rozpoczęli już w ubiegłym roku szkolnym. Pierwsze spotkania poświęcone były integracji grupy, ćwiczeniom dykcyjnym, umiejętności okazywania emocji, wcielaniu się w role różnorodnych postaci, rozgrywaniu krótkich scenek i dokonywaniu dogłębnej analizy charakteru bohaterów. Po takim przygotowaniu uczestnicy koła teatralnego rozpoczęli pracę nad sztuką.

Młodzi aktorzy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Na próbach ćwiczyli z wielkim zaangażowaniem i stosowali się do udzielanych im wskazówek. Po całorocznej pracy nadszedł moment premiery. Spektakl okazał się dużym sukcesem. Zgromadzona publiczność podziękowała aktorom za występ gromkimi brawami. Dyrektor szkoły p. Tomasz Trela wyraził słowa uznania za ogrom pracy włożonej w przygotowanie spektaklu.

Obsada:

Gustaw – Monika Matejko kl. III f