Jubileuszowa pielgrzymka na Jasną Górę

8 października 2015r. 49 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Alicji Kucharskiej, Iwony Bitner, Agnieszki Szymańskiej- Grześka i ks. Rafała Kalbarczyka wzięło udział w XV pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Dla nas to spotkanie miało szczególne znaczenie, bowiem 27 października mija 10 lat od nadania naszemu gimnazjum imienia Jana Pawła II. W tym roku przeżywaliśmy również 10. rocznicę śmierci umiłowanego Patrona, który zawołaniem „Totus tuus” zawierzył swe życie Czarnej Madonnie. Na jubileuszowe spotkanie przybyło ponad 20 tys. osób reprezentujących ok. 500 szkół z całej Polski, a także przedstawiciele szkół z Wilna. Na Jasnej Górze zgromadzili się uczniowie, nauczyciele a także rodzice, by pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika, w łączności z papieżem Franciszkiem i uczestnikami Synodu o rodzinie wspólnie modlić się, za swoje rodziny oraz dziękować za owoce pontyfikatu św. Jana Pawła II, swojego patrona, prosić o dobre przygotowanie do XXXI Światowego Dnia Młodzieży. W homilii Biskup Radomski wzywał do wsłuchiwania się   w słowa Jana Pawła II, Patrona Rodziny, który mówił o miłości i odpowiedzialności:

„Tu na Jasnej Górze św. Jan Paweł II, nasz patron, mówił do młodzieży: Każde życie charakteryzuje się i określa przez wewnętrzny kształt miłości. Powiedz mi,  jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś”.

Wyjazd na pielgrzymkę to przeżycie religijne dla młodych ludzi, to odskocznia od codzienności szkolnej, ważny moment zatrzymania się, możliwość zadumy i refleksji. Czekamy na te spotkania i wracamy z nich spełnieni. Choć pogoda była chłodna, wszystkim dopisywał nastrój oraz byli przepełnieni radością tego dnia. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy pielgrzymować do tronu naszej Matki.