Kolejny sukces siatkarek …

W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny wyłonione z rozgrywek powiatowych: Publiczne Gimnazjum w Pawłowicach, Publiczne Gimnazjum w Kazanowie, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach oraz gospodynie – Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Dziewczęta z naszej szkoły pokonały koleżanki z Kazanowa 2:0, zwyciężyły z reprezentacją Publicznego Gimnazjum w Pawłowicach 2:1. Przegrały jedynie z drużyną gospodarzy  0:2.      Zajmując II miejsce w turnieju, nasze zawodniczki awansowały do Finału Międzypowiatowego XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i znalazły się w gronie czterech najlepszych reprezentacji piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej.

Finał Międzypowiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej odbył się 27.03.2015r. ponownie w Publicznym Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Stawką turnieju był awans do XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Stawiły się cztery najlepsze reprezentacje piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej:

Publiczne Gimnazjum w Parznicach, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach, Publiczne Gimnazjum Nr 22 w Radomiu oraz Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu.

Rozgrywki odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Nasze siatkarki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Parznic, pokonując je w trwającym ponad godzinę meczu 2:1. Następnym przeciwnikiem były faworytki turnieju – drużyna gospodarzy, reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Tym razem dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z Radomia, przegrywając 0:2. Ostatnie spotkanie rozegrały z drużyną Publicznego Gimnazjum Nr 22 w Radomiu. Był to ważny mecz o drugie miejsce w turnieju.

Zmotywowane przystąpiły do pierwszego seta, ale niestety przegrały 23:25. W drugim secie drużyna PG nr 22 w Radomiu musiała uznać wyższość naszej reprezentacji. Na tablicy pojawił się wynik 1:1. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break. Po zaciętej i wyrównanej walce przy stanie 13:13 naszym dziewczynom zabrakło szczęścia. Przegrały 13:15 i w całym meczu 1:2.

Ostatecznie reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach powtórzyła ubiegłoroczny sukces, zajmując III miejsce w Finale Międzypowiatowym XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Patrycja Dzik – kapitan (3D) Magdalena Ochocka(2B), Patrycja Kręcisz (3A), Ewa Wach (3B), Adrianna Maciąg (3A), Wiktoria Chmielewska (3B), Paulina Dziosa (3E), Patrycja Żak (1A), Magdalena Komorowska (1A), Katarzyna Płatos (1A), Maria Kowalczuk (3E), Dominika Jedynak (2B). Opiekunem drużyny jest pani Iwona Świątkowska.

Gratulujemy siatkarkom i ich opiekunce.

Wyniki końcowe:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu