Mamy kolejnych Mistrzów Ortografii!

Szkolny Konkurs Ortograficzny na stałe już wpisał się w kalendarz działań naszej placówki. W tym roku po raz drugi przebiegał w dwóch kategoriach – pierwsza obejmowała uczniów klas V i VI, w drugiej rywalizowali ósmoklasiści. W toku zmagań z tekstami pełnymi licznych pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych do drugiego etapu zakwalifikowało się łącznie 26 osób. W klasach V- VI wśród 16 uczestników najlepsza okazała się Łucja Babula z klasy VIb. Drugie miejsce zdobyli ex aequo Tobiasz Turbak z klasy VIb oraz Aleksandra Sadowska z klasy VIa, natomiast trzecia lokata przypadła Mikołajowi Frączkowi z kl. VIa.
Ponadto w tej kategorii wiekowej na wyróżnienie zasłużyli: Weronika Majdak, Gabriela Buczek oraz Julia Kowalik z kl. VIa, a także uczennice kl.VIb – Amelia Smolarczyk i Nikola Barańska.

Wśród 10 uczniów klas VIII rywalizacja okazała się bardzo wyrównana. Ostatecznie mamy aż dwie mistrzynie – Martynę Tęczę i Kornelię Wieczorek z klasy VIIIb. Drugie miejsce przypadło Damianowi Deryngowskiemu z kl. VIIIb, a trzecie – Mikołajowi Lesiakowi z kl. VIIIa. Jury wyróżniło także Wiktorię Moniak i Weronkę Kościug z kl. VIIIa oraz Kingę Norowska z kl. VIIIc.

Uroczyste rozstrzygniecie konkursu odbyło się 10 stycznia w szkolnej bibliotece. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk wicedyrektor placówki p. Urszuli Szerszeń.
Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje, a laureatom życzymy powodzenia w Dyktandzie o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice.
Koordynatorem konkursu była p. Elżbieta Rytko, którą dzielnie wspierały p. Dorota Stępień oraz p. Agnieszka Cieślakowska.