,,Ta kolęda od opłatka się zaczyna…”

,,Ta kolęda od opłatka się zaczyna, bo opłatkiem najpierw dzieli się rodzina. Od opłatka i od życzeń naszej mamy, od tych słów nad opłatkiem wyszeptanych”. – tymi słowami narrator wprowadził naszą społeczność szkolną w tematykę tegorocznych Jasełek. Następnie, Anioły przybliżyły nam Boży Plan, w którym to Maryja i Józef zostali wybrani na ziemskich rodziców Dzieciątka Bożego. Archanioł Gabriel oznajmia Maryi: „Oto poczniesz i narodzisz syna, któremu nadasz imię Jezus”. Mieszkańcy Betlejem nie byli skłonni przyjąć pod swój dach Józefa i Maryi spodziewającej się dziecka. Ale Boski Plan doszedł do skutku i oto Archanioł Gabriel zwiastuje wielką radość i oznajmia światu dobrą nowinę. Dowiedziawszy się o narodzinach Pana do stajenki przybywają pasterze i Trzej Królowie oddać pokłon i dary Panu.

Koncepcja tegorocznych Jasełek była dość niezwykła, ponieważ cała społeczność szkolna była aktywnie zaangażowana w montaż słowno– muzyczny. Opowieść o narodzinach Pana uświetniona została przez wspaniałe śpiewy kolęd wykonane przez poszczególne oddziały naszej placówki, począwszy od przedszkolaków aż do uczniów klas ósmych.

Historię narodzin Pana przybliżyli nam przedstawiciele klas IIIa oraz Va.

Jasełka w wykonaniu naszych podopiecznych wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, którą mamy nadzieję zaniesiecie do swoich domów i rodzin.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, przedstawienie było niezwykłym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej. Na zakończenie dyrektor Tomasz Trela złożył zgromadzonym świąteczne życzenia: radości, bliskości przy świątecznym stole, miłości oraz ciepła rodzinnego i pogody ducha na każdy dzień.

Za przygotowanie Jasełek dziękujemy: p. Teodozji Kamionce, p. Alicji Kucharskiej, p. Sylwii Bernaś, p. Agnieszce Klimas, p. Dorocie Mazur, p. Sebastianowi Kotlarkowi oraz uczniom z sekcji technicznej.