„Młodzi Głosują” w PSP4

13 października 2019r.odbędą  się  w Polsce  wybory  parlamentarne – obywatele, którzy  ukończyli 18 rok życia będą  wybierali swoich  przedstawicieli  do  Sejmu  i  Senatu  Rzeczypospolitej  Polskiej, głosując  na kandydatów  będących  przedstawicielami  różnych  komitetów  wyborczych.

W  naszej  szkole  przeprowadzona  zostanie  młodzieżowa  wersja  wyborów  parlamentarnych w  ramach  ogólnopolskiej  akcji   „MŁODZI  GŁOSUJĄ”  organizowanej  przez  Centrum  Edukacji  Obywatelskiej.  Uczniowie  klas V,  VI i  VIII będą  mieli  możliwość  dokonania  własnego  wyboru, wskazując  popierany  przez siebie  komitet   wyborczy. Aby wziąć  udział w  szkolnych  wyborach parlamentarnych, każdy  musi  mieć  ważny  dokument  ze  zdjęciem, potwierdzający  jego  tożsamość (np. legitymację  szkolną  podbitą  na  obecny   rok  szkolny).  Informacje  o  startujących w  wyborach  komitetach  wyborczych zamieszczone  będą  na tablicy  informacyjnej w holu.

Młodzieżowe  wybory  odbędą  się  w czwartek 10.10.2019r., a ich wyniki  zostaną ogłoszone po  wyborach ogólnopolskich. Zapraszamy  wszystkich  uczniów  wskazanych klas  do  udziału w naszej akcji. Pamiętajcie o konieczności  przyniesienia  ważnego  dokumentu ze  zdjęciem. Każdy  głos  się  liczy.

Biorąc udział w tej akcji, młodzież naszej  szkoły będzie miała  okazję wdrożyć się do  udziału w życiu  politycznym  kraju. Udział w akcji jest  dobrowolny. Zapraszamy