Młodzież z PSP nr 4 w Kozienicach uczestniczyła w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie

22 lutego 2018 r. młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach uczestniczyła w XXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2018” w Warszawie. Celem wycieczki było pobudzanie aspiracji edukacyjnych i zainteresowań uczniów oraz zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających wybór przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Uczniowie oglądali prezentacje szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczyli w wykładach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz korzystali z porad doradców zawodowych. Każdy znalazł coś, co go najbardziej zainteresowało. Na uwagę zasługiwały ciekawe kierunki oferowane przez szkoły branżowe np. technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik księgarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik weterynarii, technik realizacji dźwięku, technik logistyki, technik geodeta, technik geolog, technik elektronik, technik realizacji nagrań i nagłośnień. Uczestnictwo w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2018” było bardzo pouczające i wyzwoliło w młodzieży chęć planowania przyszłej drogi edukacyjno-zawodowej.
Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce i ich wkład w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Wchodząc do muzeum, musieliśmy przejść przez specjalne bramki wykrywające metal, podobne do tych na lotniskach. W szatni otrzymaliśmy słuchawki, dzięki którym słyszeliśmy panią przewodnik. Najbardziej utkwiła nam w pamięci galeria przedstawiająca ulicę polskich przedstawicieli narodu żydowskiego oraz prezentująca bramę synagogi w Gwoźdźcu. Chętnie tam wrócimy.