Tomasz Mikutel zdobywcą Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację w kategorii TD

Uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele Szkolnego Koła Krajoznawczo -Turystycznego „Dragons” w PSP nr 4 w Kozienicach Tomasz Mikutel z 7a i Jacek Mikutel z 2a gimnazjum zdobywają I miejsce w kategorii TD i III w kategorii TM w Pucharze Polski Młodzieży w Marszach na Orientację. W miniony weekend, podczas XLVIII Radomskiego Maratonu Marszów na Orientację odebrali puchary. Chłopcy od najmłodszych lat interesują się turystyką i udziałem w różnego rodzaju rajdach. Miłość i pasję zaszczepiła w nich mama Renata Skierniewska, która jest nauczycielką wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Puchar Polski w marszach na orientację to cykl 26 imprez rozrzuconych po całej Polsce, które odbywają się w ciągu całego roku. Do klasyfikacji końcowej kategorii TD i TM zalicza się 3 najlepsze wyniki zajęte w klasyfikacji końcowej poszczególnych imprez. W tegorocznej edycji Jacek startował w kategorii –TM, Tomek – TD. Wzięli udział w 4 imprezach, z czego w ostatniej imprezie Tomek startował w kategorii TM – nie było jego kategorii i nie mógł zaliczać punktów. Każde zawody obejmowały 3 lub więcej startów dziennych i 1 nocny obowiązkowo do zaliczenia i dodatkowo etapy krajoznawcze lub mini InO. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Młodzieży w MnO za rok 2017 –w kategorii TD: I miejsce – Tomasz Mikutel – 85 pkt. Tomek pokonał w rywalizacji 150 zawodników z całej Polski. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Młodzieży w MnO za rok 2017 – w kategorii TM: III miejsce – Jacek Mikutel – 82 pkt. Jacek pokonał w rywalizacji 328 zawodników z całej Polski. Nasi uczniowie zdominowali również Puchar Ziemi Radomskiej zajmując I i II miejsce. W klasyfikacji końcowej Pucharu Ziemi Radomskiej uzyskali : Jacek Mikutel – I miejsce z wynikiem 14733 pkt. Tomasz Mikutel – II miejsce z wynikiem 14155 pkt. Reasumujac: nasi uczniowie w minionym sezonie wzięli udział w zawodach 11 razy pokonując ok. 80 km w określonym czasie na: – 11 etapach dziennych( ok.60 km ) – 5 etapach nocnych( ok. 10km) – 3 etapach krajoznawczych( ok. 10 km) i jako jedyni zawodnicy w Polsce zostali dopuszczeni do zawodów ( jako dzieci) indywidualnie. W miniony weekend brali udział w 1 rundzie Pucharu Polski Młodzieży InO w 2018 r , XLVIII Radomskim Maratonie Marszów na Orientację , w którym zajęli I miejsce. Opiekunem Jacka i Tomka jest Przemysław Nowak ( Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne „Dragons” w PSP nr 4 w Kozienicach ).